Informujemy, iż w związku z wprowadzeniem nowych standardów, dotyczących bezpieczeństwa dzieci w czasie użytkowania osłon okiennych, firma ANWIS z dniem 01 sierpnia 2014 r. wdrożyła znakowanie swoich produktów w postaci informacji ostrzegawczych:
– ulotka ostrzegawcza zamieszczona na produkcie
– ostrzeżenie na opakowaniu z elementami zabezpieczającymi
– ostrzeżenie na opakowaniu wyrobu gotowego

Przypominamy, iż od marca 2013 r. stosujemy elementy zabezpieczające w przypadku montażu żaluzji poziomych, pionowych, plisowanych, rolet materiałowych oraz zasłon panelowych.

W krajach UE sprzedawanie bezpiecznych osłon jest obowiązkiem. Ujęte w postaci norm regulacje zakładają, że do produkowanych osłon okiennych powinny być dodawane elementy zabezpieczające, poprawiające bezpieczeństwo.
Dodatkowo, poza elementami zabezpieczającymi, produkty powinny być oznaczone informacjami ostrzegawczymi o niebezpieczeństwie w postaci ulotek dołączanych do poszczególnych żaluzji, rolet oraz innych osłon przeciwsłonecznych.

Standardy, dotyczące bezpieczeństwa dzieci podczas użytkowania osłon okiennych, ujęte są w następujących normach:
– PN EN 13120 Osłony wewnętrzne – wymagania dotyczące bezpieczeństwa
– PN EN 16433 Osłony wewnętrzne – ochrona przed uduszeniem – metody testowe
– PN EN 16434 Osłony wewnętrzne – ochrona przed uduszeniem – wymagania i metody testowe

Poniżej znajdą Państwo opracowanie, w którym informujemy o zmianach wprowadzonych przez nowe standardy, związane z bezpieczeństwem dzieci. Dodatkowo zawarliśmy najczęściej pojawiające się pytania związane z kwestią bezpieczeństwa.
Zasady bezpieczeństwa dzieci

Ulotka dołączana do produktu

Naklejka na wyrób gotowy